این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

در زمان اثاث کشی و اسباب کشی مشکلات و مسائل زیادی پیش روی شما قرار می گیرد که یا باید برای آنها راه حلی پیدا کنید و یا اینکه از آن کار صرفه نظر نمایید .اما بهترین و ساده ترین راه که بخواهید کل مسئولیت و سختی کار را از روی دوش خود بردارید تماس با یک نفر یا شرکت متخصص در کار مورد نظر است که بهترین راه حل را برایتان انجام و انتخاب می کند.یکی از این شرکت های مورد اعتماد باربری تهران است که در امر حمل و نقل بار و اثاث کشی نیز فعالیت دارد .این باربری در تمام تهران دارای شعبه فعال بوده و روز به روز بر تعداد خدمات متنوع خود اضافه می کند. یکی از خدمات مورد توجه این شرکت نیز حمل بار به شهرستان به ویژه حمل بار به شمال است .شماد عزیزان اگر قصد حمل بار به شما را دارید می توانید از باربری تهران به گیلان,باربری تهران به آمل,باربری تهران به بابل و به کل باربری تهران به شمال استفاده نمایید.

تمیز کردن پارکت
تمیز کردن پارکت

در کل مسائل مربوط به اثاث کشی به دو دسته تقسیم می شوند :

  • مسائل اسباب کشی مربوط به خانه قدیمی

    • این نوع مسائل قبل از اسباب کشی پیش می آید و شما با تماس باربری شهرستان می توانید همه ی آنها را رفع نمایید.
  • مسائل مربوط به خانه ی جدید

    • از این دسته مسائل می توان به تمیز کاری خانه ی جدید بعد از اسباب کشی و مرتب سازی آن باشد که تمیز کاری پارکت های خانه یکی از مهمترین و تاثیرگذارترین های آنها است.اما مشکل اینجاست که بسیاری نمی دانند چگونه باید این کار را انجام دهند .

ما توسط کارشناسانمان بهترین روشها را برای تمیزکاری پارکت های خانه را به شما آموزش می دهیم.

یکی از مسائل و مشکلات سطوح چوبی ایجاد لکه بر روی آنهاست که شکل ناخوشایندی به لوازم می دهند و باید خیلی سریع پاک شوند چون اگر لکه به خورد چوب برود پاک کردن آن کاری به مراتب دشوارتر است.در کل ما سه روش برای تمیز کاری سطوح چوبی داریم.

  1. سنباده زدن:لکه هایی که به خورد چوب می روند بسیار سخت پاک میشوند سعی کنید با یک تکه پارچه نم دار تا حدودی سطح را پاک نمایید بعد با تکه ایی سنباده بسیار نرم سطح را به آرامی سنباده بزنید تا زمانی که لکه کمرنگ شود.به وسیله سنباده یک لایه بسیار نازک از روی سطح چوب برداشته می شود.
  2. تمیزکاری با موارد پاک کننده: بعد از سنباده زدن چوب به وسیله یک تکه پارچه نرم و آغشته به مواد شوینده پلی یورتان سطح را تمیز کنید.مواد پلی یورتان موادی هستند که دارای رطوبت نیستند و رطوبت بر روی سطح چوب باقی نمی ماند.
  3. پولیش کشیدن سطح:بعد از اینکه سطح را تمیز نمودین نوبت به پولیش کشیدن سطح مورد نظر می باشد.به وسیله پد فوم رنگ روی پلی یورتان را کاملا جلا دهید و سپس به وسیله ی یک قلمو نازک و خشک پولیش لبه ها را مرتب نمایید البته سعی کنید با دقت این کار را انجام دهید و کل پولیش را از لبه ها برندارید.نحوه تمیز کاری و پولیش کشیدن باید از داخل به بیرون باشد.اگر قسمتی از سطح را به خوبی سنباده نزده باشید امکان دارد سطح پوسته پوسته شود پس تمام مراحل را با دقت و حوصله انجام دهید.

پلی یورتان روغنی ابتدا شفاف بوده و بعد به تدریج تیره می شود پس نگران تغییر رنگ سطح چوب بعد از مالیدن پلی یورتان نباشید.

انواع خراش ها و لکه های سطح چوبی

لکه ها و خراش های سطوح چوبی به چند دسته تقسیم می شوند که تمیزکاری و برداشتن هرکدام راه و روش خاص خود را دارند.با ما همراه باشید.

خراشهای سطحی

این نوع خراشها را می توانید با موم استیک محو کنید به گونه ایی که هیچ اثری از آن بر روی سطح باقی نماند.این موم در رنگهای مختلف و با غلظت های متفاوت وجود دارد شما با توجه به رنگ سطح مورد نظرتون می توانید موم مورد استفاده ی خودتون رو انتخاب کنید.برای روتوش کردن می توانید از مارکتهای مختلف استفاده نمایید.

لکه های تیره

این نوع لکه ها را می توانید با کمی پشم فولاد برطرف نمایید اما حتما این کار را با دقت زیاد انجام دهید.

لکه های چسبنده

این نوع لکه ها را آدامس ,موم و شمع تشکیل می دهند .در کل این نوع لکه ها تا زمانی که در دمای اتاق و یا در مجاورت گرما باشند اصلا پاک نمی شوند و برعکس زیادتر پخش می شوند .چاره ی کار چند تکه یخ است,یخ ها را روی لکه ها قرار دهید بعد از 5 دقیقه به وسیله ی کارتک لکه ها را از روی سطح جدا کنید.