چهارشنبه, 05 ارديبهشت 777 16:41

چگونگی یک اسباب کشی بی دردسر

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

چگونه یک اثاث کشی و اسباب کشی خوب  و بی دردسر داشته باشیم؟

ما در باربری تهران و اتوبار تهران یک شعار یا مثال داریم که چندان از واقعیت هم دور نیست این هم این است که 3 بار اثاث کشی کردن و جا به جایی وسایل به اندازه ی یک آتش سوزی بزرگ به شما خسارت خواهد زد و البته این در صورتی است که کسی اثاث کشی و اسباب کشی را انجام دهد که تجربه ای در این امر نداشته باشد و حتی اگر برای بار چندم دست به اثاث کشی بزند. اکثر مردم از اثاث کشی و اسباب کشی می ترسند به گونه ای که فکر می کنند آنقدر کار سختی است که از شنیدن اسم اسباب کشی وحشت می کنند که البته بی دلیل نیز نیست، اما از آن گریزی نیست. در یک اثاث کشی باید کل وسایل و اثاثیه بسته بندی شود آن هم یک بسته بندی حرفه ای و خوب که به هیچکدام از وسایل هیچ آسیبی نرسد , وقتی به این فکر می کنند و آن را تجسم می کنند با خود می گویند این کار تمامی ندارد و کاملا کلافه و سرگردان می شوند. بعد از مرحله خسته کننده بسته بندی و جابجایی نوبت به چیدمان خانه و باز کردن وسایل می رسد.

باربری شهرستان

باربری تهران به شما یاد می دهد که چگونه یک اثاث کشی راحت داشته باشید

اسباب کشی

1 . چند هفته قبل از روز اثاث کشی و حمل بار باید به فکر این بود که چگونه باید اثاثیه را بسته بندی کرد و برای یک بسته بندی خوب چه وسایلی مورد نیاز است مثلا باید به فکر تهیه کارتن های گوناگون با اندازه های متفاوت باشید تا وسایل کوچک را داخل کارتن های کوچکتر و وسایل بزرگ را در داخل کارتن های بزرگتر بگذارید.

باربری شهرستان

وسایل را می خواهید کجا بزارید 

اثاث کشی
اثاث کشی
 
1 . به هنگام بسته بندی وسایل و اثاثیه نام هر گرروه از وسایل را به تفکیک نوع روی بسته آن بنویسید تا به هنگام چیدن در مقصد دچار مشکل نشوید.
2 . کارهای خانه را تقسیم بندی کنید و هر کس را مسئول بخشی از خانه نمایید.
3 .اگر برای بسته بندی و جمع و جور کردن اثاثیه تنها هستید و به تنهایی می خواهید اثاث کشی کنید کار را تنها از یک بخش شروع کنید و تا زمانی که آن بخش تمام نشده به سراغ بخش دیگر یا اتاق دیگری نروید چون باعث به هم ریختگی و دوباره کاری می شوید.
4 . در زمان اثاث کشی قبل از رسیدن اثاث به منزل جدید یکی از افراد خانواده را در منزل جدید بگذارید تا کارگران را هنگام پیاده سازی اثاثیه و اسباب منزل راهنمایی کند تا حدالامکان وسایل را در جای خود بچینند و موجب دوباره کاری نشوند.
5 . وسایلی را که احساس می کنید فعلا نیازی به انها ندارید را داخل انباری بگذارید تا بعد از مرتب سازی وسایل و اثاثیه ی داخل خانه به سراغ آنها نیز رفته و هم مرتب کنید.
6 . چیدمان و چیدن وسایل اشپزخانه را در اولویت قرار دهید زیرا به دلیل زیاد بودن و دست و پا گیر بودن آنها موجب اشفتگی می شوند.

باربری

چند توصیه از طرف باربری تهران برای اثاث کشی راحت

 1 . در منزل جدید نیز هر قسمت را به شخصی بسپارید و وسایل شخصی هر کسی را به خودش دهید تا آن ها را به سلیقه خود بچیند. 
2 . با قراردادن وسایل بزرگ مانند مبلمان و بوفه در گوشه ها از بهم ریختگی محیط خانه جلوگیری کنید و در نهایت بر اساس فضای باقیمانده به بهترین شکل ممکن آن ها را بچینید. 
3 . وسایل یا لباس های آویز مربوط به کمدها را سریع آویزان کنید تا هم از چروک شدن آن ها و ایجاد دوباره کاری جلوگیری شود و هم خانه جدید زودتر منظم گردد. 
4 . هیچ وقت بدون مشخص کردن جای وسایل، آن ها را باز نکنید. این کار باعث می شود ماه ها در داخل جعبه های باز شده به دنبال وسایل متفرقه و مختلف بگردید. 
5 . به هنگام اسباب کشی، وسایل چوبی دارای گوشه های زاویه دار مانند میزها، بیشتر در معرض صدمه قرار می گیرند. لذا برای مراقبت و نگهداری از این قبیل لوازم چوبی، ابتدا روی زوایا را با پلاستیک حباب دار و یا حتی پلاستیک ساده یا روزنامه پوشانده سپس لایه دیگری از مقوای ضخیم بر روی پوشش قبلی قرار دهید. برای این منظور از چسب های محکم نواری استفاده کنید. 
6 . پیش از اسباب کشی به محل جدید، آنجا را به طور کامل تمیز کرده ، سپس سمپاشی کنید.به این ترتیب با وجود هر نوع حشره احتمالی مبارزه می شود. 
وسایل شستنی مانند ملحفه ها، رومیزی ها و روکش های رختخواب و … را قبل از اسباب کشی بشویید و شستن آن ها را به بعد از آن موکول نکنید تا در زمان چیدن منزل جدید کارها ناقص نماند و فقط به چیدن بپردازید نه شستشو.
قبل از حمل وسایل چوبی را با مشمع های محافظ کامل بپوشانید تا در موقع جابجایی صدمه نبینند.
اگر کودکی در منزل دارید او را به شخصی از خانواده بسپارید تا از جانب او خیالتان راحت باشد و اتاق کودک خود را که زیاد زمان بر نیست بچینید تا با رسیدن شب بتوانید او را در اتاق خود با آرامش بخوابانید.
اگر همه افراد شاغل هستید حتی مادر خانواده، اسباب کشی را به آخر هفته موکول کنید.
قبل از بسته بندی وسایل جعبه هایی که می خواهید درون آن ها وسایل بچینید با چسب پهن کف جعبه را به خوبی بچسبانید تا از پارگی آن درز مان حمل جلوگیری کنید.
خواندن 769 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 25 تیر 1398 16:46