باربری تهران -اتوبار تهران 09127906652-22385779 - Super User
Super User

Super User

در زمان اسباب کشی کردن یک دیگر از مهم ترین کارهایی که باید انجام دهید چیدمان صحیح و اصولی اسباب و اثاثیه در کامیون و ماشین های مخصوص حمل بار است شاید این نکته از نظر خیلی ها  شاید آنچنان مهم به نظر نرسد اما باید بدانید که چیدمان اصولی اثاثیه شما را برای یک اسباب کشی ایمن سوق می دهد.شما زمانی که کار جمع آوری و بسته بندی اثاثیه را انجام داده اید و با یک شرکت باربری مطمئن و خوب هماهنگ کرده اید می توانید تا زمان رسیدن کامیون به محل مورد نظر اسباب و اثاثیه بسته بندی شده را طبق یک لیست که قرار است چگونه چیده شوند مشخص کنید تا سردرگم نشوید و کارها نیز زودتر به پایان برسد.

چیدمان وسایل سنگین تر

اولویت اول در چیدمان با وسایل بزرگتر و سنگین تر است . زمانی که کار بسته بندی وسایل به اتمام می رسد شما باید اقدام به چیدمان اولیه وسایل بزرگتر کنید چون جاگیرتر و سنگین تر هستند بنابراین بهترین کار این است که در اول آنها را در ماشین های باربری قرار دهیم.مهم ترین دلیل انجام این کار این است که با قرار دادن اولیه وسایل سنگین تر احتمال آسیب دیدن وسایل سبک تر بسیار پایین تر است و مشکلی برای وسایل سبک تر پیش نمی آید.وسایل سنگین وسایلی از قبیل یخچال فریزر , ماشین لباسشویی و ظرفشویی , مبلمان , سرویس خواب , کمد لباس ها و بسیاری موارد دیگر از این قبیل است.

چیدمان وسایل سبک تر

بعد از چیدمان صحیح وسایل بزرگتر و سنگین تر نوبت به چیدمان وسایل سبک تر می شود . وسایل سبک تر به دلیل حجم کمتر آنها هم راحت تر جابجا می شوند و هم اینکه نظم دهی به آنها بسیار راحت تر است اما تا جایی که امکان دارد سعی کنید کل ماشین باربری را تا انتها پر کنید تا در زمان تخلیه بار کارگران شرکت های باربری به راحتی بتوانند وسایل را از داخل ماشین بار کنند و در جای مختص به خود قرار دهند.

حمل اشیاء و وسایل کوچکتر و شخصی

سعی کنید وسایل کوچکتر و جواهرات و سایر وسایل شخصی خود را نزد خود نگه دارید و برای جابجایی آن را با ماشین شخصی خود و نزد خود حمل کنید چون هم اطمینان خاطر بیشتری دارد و هم احتمال آسیب دیدگی یا گم شدن آنها به حداقل می رسد.

چیدمان وسایل شکستنی

بیشترین وسایلی که در محیط آشپزخانه یافت می شود جزء وسایل حساس و شکستنی هستند و برای جابجایی این نوع وسایل حتما باید نهایت دقت و حساسیت و صبر را به خرج دهید چرا که باید تک تک آنها را در روزنامه باطله و یا نایلون های حبابدار بپیچید و سپس آنها را در کارتن ها و جعبه های مخصوص قرار دهید و تمام فضاهای خالی مابین جعبه ها را با روزنامه باطله بپوشانید تا مانع تکان خوردن آنها شوند و در زمان قرار دادن آنها در ماشین های باربری سعی کنید آنها را در زیر میزها و یا مبلمان و صندلی ها قرار دهید تا وسیله ای دیگر روی آنها گذاشته نشود.

چیدمان وسایل برای مسافت های طولانی

همیشه کار اسباب کشی که مختص به باربری درون شهری نیست بلکه بسیاری از مواقع باربری بین شهری نیز پیش می آید که چیدمان اثاثیه در این گونه جابجایی ها از حساسیت بسیار بالاتری برخوردار است . باربری بین شهری به دلیل اینکه مسافت های طولانی و جاده های پر پیچ و خم زیادی را باید طی کرد , باید تمام وسایل مورد نیاز را در جعبه های استاندارد و تقریبا هم اندازه بسته بندی کرد و هیچ وسیله ای را بدون بسته بندی در ماشین های باربری قرار ندهید و حتما از ماشین های مسقف استفاده کنید چرا که ممکن است در فصل های مختلف مجبور به اسباب کشی شوید بنابراین اگر در فصل زمستان و پاییز جابجایی داشته باشید حساسیت اسباب کشی بالاتر می رود و اسباب و اثاثیه ها هم نیاز به دقت و مراقبت بیشتری دارند.

باربری شهرستان با بیان کردن این نکات امیدوار است که یک اسباب کشی آسان و بی دردسر را پشت سر بگذارید و یک جابجایی لذت بخش را برای خود رقم بزنید.کارگران و پرسنل باربری شهرستان آماده ارائه انواع خدمات از جمله بسته بندی وسایل , جمع آوری , چیدمان صحیح وسایل در ماشین های باربری , تخلیه به موقع بار و بسیاری موارد دیگر به صورت 24 ساعته در اختیار مشتریان عزیز می باشد پس از این رو جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره های رایگان در زمینه باربری و اسباب کشی می توانید با شماره تماس های 09127906652 و 22385779 در ارتباط باشید.

چیدمان اصولی اثاثیه در ماشین های باربری
چیدمان اصولی اثاثیه در ماشین های باربری

باربری و جابجایی که قرار نیست همیشه درون شهری باشد و یا شامل مسافت های کوتاه باشد بلکه بسیاری از مواقع پیش می آید که مجبور به  باربری و حمل کالا به مناطق دور افتاده می شویم که قطعا ماشین های باربری باید مجهز به تجهیزات به روز دنیا باشند و انواع وسایلی از قبیل زنجیر چرخ , مثلث شبرنگ , چراغ قوه , جعبه کمک های اولیه , کپسول آتش نشانی و بسیاری موارد دیگر را با خود همراه داشته باشند تا در زمان طی کردن این مسافت اگر مشکلات احتمالی پیش آمد بتوان آنها را تا حدودی مهار کرد.

متاسفانه همه ما می دانیم که وضعیت جاده ها به خصوص در شهرها و استان های کوچکتر چندان تعریفی ندارند و استاندارد نیست با این حال ما باید ایمنی در کار را جدی بگیریم و تجهیزات مورد نیاز را با خود به همراه داشته باشیم.

شرکت های باربری و اتوبار در زمینه اسباب کشی و باربری تمامی قوانین و نکات ایمنی را رعایت می کنند و مجهز به انواع دستگاه ها و ماشین آلات مدرن و به روز دنیا می باشد و از رانندگانی با تجربه که سالها در زمینه حمل و نقل فعالیت داشته اند استفاده می کند تا در زمان اسباب کشی بین شهری با تمامی خطرات جاده ها آشنایی کامل دارند و تمامی پیچ و خم جاده ها را می شناسند و می توانند با اتفاقات و خطرات پیش آمده کنار بیایند.

نکته مهم دیگری که باید به آن اشاره کرد بیمه حمل کالا است که حتما باید انجام گیرد و هر شخصی زمانی که کالایی را از نقطه ای به نقطه دیگر جابجا می کند این استرس و نگرانی را دارد که وسایلش صحیح و سالم و بدون هیچ نوع آسیب دیدگی به مقصد برسند در اینجاست که ضرورت استفاده از بیمه دوچندان می شود و دیگر استرس شکستگی وسایل و بد بودن شرایط جوی و خراب بودن و فرسوده بودن جاده ها و وضعیت نامناسب جاده های استان .... را ندارد و وقتی وسایل هایش را بیمه می کند با خیال راحت یک اسباب کشی بی دردسر را پشت سر می گذارد.

تجهیزات مدرن

تجهیزات مدرن و ویژه به تجهیزاتی گفته می شود که از نظر تکنولوژی روز دنیا جلو باشد و پیشرفته کار کند که خوشبختانه باربری شهرستان آن را دارا می باشد و ماشین های ویژه حمل آنها مجهز به ردیاب هستند که هر لحظه ما بتوانیم موقعیت مکانی آنها را زیر نظر بگیریم و اگر مشکلی پیش آمد در اسرع وقت بتوانیم آن را حل کنیم . این نوع تجهیزات بیشتر برای مکان های حساس بکار گرفته می شود چون حساسیت کار آنها بیشتر است و می توانند با خیال آسوده وسایل خود را جابجا کنند و از کلیه خدمات باربری شهرستان استفاده کنند مانند بیمه نامه باربری , که یکی از مهم ترین آیتم های انتخاب باربری خوب است چون در هنگام اسباب کشی چه بین شهری و چه درون شهری امکان خسارت دیدن وسایل وجود دارد مخصوصا باربری بین شهری.بنابراین ما برای جبران این خسارات پیش بینی شده بیمه نامه باربری را در اختیار شما قرار می دهیم تا در هنگام اسباب کشی وسایل خود مطمئن تر باشید.پس از طریق شماره تماس مستقیم مدیریت 09127906652 می توانید سفارش خود را رزرو کنید و یک مشاوره رایگان هم با کارشناسان ما داشته باشید.

 

ایمنی و حمل و نقل در جاده ها
ایمنی و حمل و نقل در جاده ها

 

 

طرز استفاده از مواد شوینده و نظافت کردن کابینت ها قبل از اسباب کشی

اسباب کشی کردن جزء کارهایی است که قبل و بعد از آن باید به نظافت کردن و تمیز کاری های مکان فعلی و مکان جدید پرداخت که با انجام این کار نیاز به استفاده از مواد شوینده بیشتر می شود و با کمک آنها می توان از شر هر نوع آلودگی و کثیفی خلاص شد اما نکته مهم در اینجا که باید بیشتر به آن توجه کرد این است که برای چه کارهایی باید از این مواد استفاده کرد ؟ و یا طرز استفاده آنها به چه صورتی باید باشد ؟

مواد شوینده به دلیل به کار بردن مواد شیمیایی خطرناکی که در آنها استفاده شده ممنوعیت مصرف برای بسیاری از افراد مانند افراد مبتلا به آسم , بیماری های قلبی و ... دارد بنابراین اینگونه افراد به هیچ عنوان نباید از مواد شوینده یا ترکیب آنها با هم استفاده کنند.

در هنگام خانه تکانی کردن و یا جابجایی به مکانی دیگر بیشتر خانم ها منزل فعلی و منزل جدید خود را تمیز می کنند یعنی قبل از اسباب کشی و بسته بندی وسایل منزل خود , اقدام به تمیز کاری منزل جدید می کنند و بعد وسایل بسته بندی شده را به آنجا منتقل می کنند و اما جدای از بحث  تمیز کاری حمام و سرویس بهداشتی و آشپزخانه و کف پذیرایی و ... مهم ترین وسیله ای که باید تمیز شود و عاری از هر نوع آلودگی باشد کابینت های آشپزخانه است . کابینت در آشپزخانه معمولا از جنس MDF یا ورقه آهن و یا ترکیب این دو است که باید برای هر کدام از آنها روش خاصی برای تمیز کاری به کار برد.

روش تمیز کردن جنس MDF

 جنس کابینت MDF  به گونه ای است که نباید ب هیچ عنوان با آب شسته و تمیز شود بلکه باید به کمک یک دستمال مرطوب و سایر مواد شوینده آلودگی و چربی های آن را از بین ببریم چون نم و رطوبت موجود در این جنس باعث خراب شدن آنها می شود و مکانی برای حشرات هستند پس حتما این نکته را فراموش نکنید که اصلا نباید با آب شسته شوند.

روش تمیز کردن جنس آهنی

این نوع کابینت ها هیچ محدودیتی برای تمیزی ندارند فقط اینکه مراقب باشید از سیم و سایر اشیایی که زبر هستند استفاده نکنید چون رنگ کابینت را از بین می برد و باعث خط و خش روی آن می شود اما برای شستن آن می توانید به کمک آب و مواد شوینده ای که مد نظر خودتان است آن را کاملا تمیز کنید و اگر این امکان وجود داشت آنها را بعدا در معرض نور آفتاب قرار دهید تا میکروب زدایی شوند.

روش تمیز کردن کابینت ترکیبی

کابینت های ترکیبی یعنی نوعی از کابینت ها که جنس خود کابینت آهن و جنس درب کابینت MDF است که در این مورد هم باید بعضی نکات ایمنی را رعایت کرد مثلا اینکه اگر کمی وسواس هستید و یا واقعا کابینت ها خیلی کثیف هستند می توانید درب کابینت را از آن جدا کنید و بعد داخل آن را به دلخواه خودتان تمیز کنید و بعد درب آن را مانند کابینت جنس MDF که در بالا توضیح داده شد پاک کنید.

به جرات می توان گفت که بدون وجود مواد شوینده هیچ لکه و ناپاکی از بین نمی رود اما طرز چگونگی استفاده از آن مهم است و باید بدانیم برای هر نوع وسیله ای چه موادی باید به کار برده شود و آگاهی در مورد چگونگی مخلوط کردن و استفاده آنها را بلد باشیم و اگر هم نمی دانید هیچ جای نگرانی نیست چون خوشبختانه این امکانات وجود دارد که با جستجو کردن در فضاهای مجازی و اینترنت می توانید در رابطه با این موارد کلی اطلاعات ارزشمند بدست آورید.

تنها هدف باربری شهرستان با توضیح دادن این نکات ارزشمند این است که بتواند برای مشتریان خود کمک کوچکی کرده باشد و افرادی که تازه عروس هستند و یا آگاهی چندانی راجع به این مسائل یا مسائل اسباب کشی و بسته بندی و ... ندارند بتوانند از این مطالب بهره ببرند و یک اسباب کشی آسان و لذت بخشی داشته باشند.

تمیز کردن کابینت با مواد شوینده
تمیز کردن کابینت با مواد شوینده

یکی از پرکاربردترین لوازم در منازل بسیاری از افراد میز ناهار خوری است . معمولا هال و پذیرایی جزء مکان هایی هستند که بیشتر برای مهمانی ها و پذیرایی ها مورد استفاده قرار می گیرند و آشپزخانه جزء مکان هایی است که بیشتر اعضای خانواده به دور هم جمع می شوند و برای سرو ناهار یا شام ساعاتی را با هم هستند . ذکر این مسئله به این دلیل بود تا بیان کنیم که میز ناهار خوری جزء وسایلی هستند که کاربرد بیشتری نسبت به سایر وسایل کم کاربرد دارد. میز ناهار خوری علاوه بر کاربرد بسیاری که دارد در دکوراسیون منزل نیز کاربرد بسیار زیادی دارد و زیبایی آشپزخانه را چند برابر می کند. نحوه جابجایی و بسته بندی میز ناهار خوری از آن نظر حائز اهمیت است که چون جنس اکثریت آنها از MDF و چوب و ... ساخته شده است در هنگام اسباب کشی بیشتر در معرض آسیب هستند بنابراین باربری شهرستان مطلبی در این عنوان تدارک دیده تا افرادی که آگاهی کمتری در زمینه بسته بندی و جابجایی این گونه وسایل ندارند با مطالعه این مطالب بتوانند یک اسباب کشی ایمن و سالم را پشت سر بگذارند.

  تمیز کاری

قبل از اقدام برای جمع کردن میز و صندلی ناهار خوری اقدام به پاک کردن و تمیزی آنها بکنید مثلا اینکه اگر شیشه ها یا پایه ها و یا روکش صندلی ها کثیف یا چرب شده اند آنها را با استفاده از روش های خاص خود تمیز کنید و بعد اقدام به جدا کردن سایر قطعات آن کنید.

جدا کردن پایه های آن

پایه های میز چون بلند هستند و امکان جابجا کردن آنها بسیار سخت است بهترین کار این است که پایه ها , شیشه و سایر قطعات جدا شونده میز را جدا کنیم تا راحت تر و ایمن تر بتوانیم آنها را بسته بندی و جابجا کنیم چون بسیاری از اسباب کشی ها ممکن است از طبقه های 8 و 9 باشد و این امکان نیز وجود دارد که آن آپارتمان آسانسور نداشته باشد و یا در آن لحظه خراب شود پس اقدامات پیشگیرانه برای آسیب دیدن وسایل را هر چه زودتر انجام دهیم بهتر است.

بسته بندی شیشه میز

بعضی از میز های ناهار خوری ممکن است دارای یک شیشه رویه باشند و بعضی ها هم ندارند ما در این عنوان به شما توصیه می کنیم که حتما از بابل رپ و فوم های ضربه گیر برای پوشاندن میز استفاده کنید و بعد از آن اگر کارتن مخصوص داشتید آنها را برای محافظت بیشتر درون کارتن قرار دهید و اگر هم در دسترس نبود می توانید از یک پتو برای پوشاندن شیشه میز استفاده کنید تا در هنگام جابجایی دچار آسیب دیدگی نشوند.

پایه ها را جداگانه بپیچید

پایه های میز ناهار خوری را هم مثل خود میز با فوم های ضربه گیر بپوشانید و جداگانه بسته بندی کنید ولی حتما آن را در کنار میز بسته بندی کنید تا قطعه ای یا پایه ای از آن گم نشود.

بسته بندی صندلی ها

صندلی ها را هم به کمک کاورها و فوم ها بپوشانید و مانند میز آنها را مرتب در کنار هم قرار داده تا بتوانید راحت تر آنها را در منزل جدید بچینید.

با وجود این موارد اگر وقت و زمان کافی برای این کارها نداشتید اصلا نگران نباشید چون شما اگر وسایل زیادی داشته باشید قطعا به تنهایی از پس آن بر نمی آیید و نمی توانید تمام کارها را خودتان انجام دهید از این رو با شرکت های باربری مطمئن تماس می گیرید و از آنها درخواست کمک می کنید که آنها هم با گذراندن دوره های آموزشی خود دقیقا می دانند چه کارهایی را چگونه انجام دهند و نحوه صحیح جابجایی بعضی از وسایل حساس چگونه انجام شود.

حمل و بسته بندی میز ناهار خوری
حمل و بسته بندی میز ناهار خوری

اسباب کشی کردن در نگاه اول ممکن است یکی از سخت ترین و دشوارترین کارهای ممکن باشد اما با آگاهی از بعضی ترفندها و نکات ساده می توانید آن را به یک تفریح لذت بخش تبدیل کنید.تجربیات نشان داده که اکثر خانم های ایرانی زمانی که قصد جابجایی به مکان جدیدی را دارند و باید مشغول جمع آوری و بسته بندی و اسباب کشی شوند خود به خود آنچنان استرسی می گیرند که اصلا انرژی برای کار کردن ندارند اما جالب است بدانید همان خانم ها زمانی که ترفندها و نکات مربوط به اسباب کشی را یاد گرفته اند چنان با ذوق و سلیقه ای وسایل منزل خود را بسته می کنند که انگار قصد دارند به یک مسافرت لذت بخش بروند. اسباب کشی کردن دارای ترفندها و نکات خاصی است که با یادگیری آنها می توانید یک خاطره خوب از این ایام برای خود رقم بزنید .

در این عنوان باربری شهرستان خواستار است نکات و ترفندهای ساده و کوتاهی را در اختیار شما عزیزان قرار دهد تا بتوانید با بهره گرفتن از آنها اگر هم استرسی داشته باشید آن را از بین ببریم و یک دوران خوشی را برای خود به وجود آورید.

تهیه چک لیست

قبل از هر کاری یک لیست از وسایل منزل تهیه کنید و در مورد هر وسیله ای برنامه ریزی خود را ترتیب دهید اما این نکته فراموش نشود که قدم اول استرس زدایی است به هیچ عنوان نباید نگران اسباب کشی منزلتان باشید.

تمیز کردن تمام وسایل منزل

مطمئنا برای هر خانم پیش آمده است که در ایام نوروز که مشغول نظافت و پاک کردن منزل می شود متوجه می شود که وسایل های اضافی و به درد نخور زیادی در خانه وجود دارد که هیچ استفاده ای هم ندارند و فقط باعث زحمت زیادی در هنگام خانه تکانی می شود بنابراین شما می توانید با یک تیر دو نشان بزنید یعنی هم خانه تکانی کرده اید و تمام وسایل منزل را تمیز کرده اید و هم اینکه از شر وسایل اضافی راحت شده اید.

خالی نکردن کمد لباس ها

شما زمانی که لباس هایتان را از کشو خارج می کنید مسلما آنها را دوباره مرتب می کنید و بعد در کشو لباس ها قرار می دهید پس خیالتان راحت باشد که لباسهایتان مرتب است. در اینجا ما اگر بخواهیم کشو لباس ها را در آوریم و تک تک لباس ها را دوباره در جعبه های دیگر بسته بندی کنیم و کشوهای خالی را حمل کنیم باعث اشغال شدن فضا می شود و فقط شلوغی و نامرتبی و کار اضافه پیش می آید پس برای پیشگیری از این کار شما می توانید کشو را با لباس ها خارج کنید و آنها را جداگانه همراه با لباس بسته بندی کنید و فقط کمد خالی را حمل کنید که سبک تر هم میشوند.

بسته بندی دقیق ظروف شکستنی

ظروف موجود در آشپرخانه اکثرا شکستنی و بسیار پر کاربرد هستند پس جهت پیشگیری از شکستن ظروف حتما بین آنها از بابل رپ یا فوم های ضربه گیر استفاده کنید و برای لیوان و فنجان و ... هم آنها را کامل با روزنامه دور پیچی کنید و سپس در جعبه های مختص به خود بسته بندی کنید در این کار ممکن است لیوان ها کمی دست بخورند و کثیف شوند اما هیچ جای نگرانی نیست و زمان رسیدن به مکان جدید می توانید دوباره آنها را با یک دستمال تمیز کنید و در جای خود بگذارید.

برچسب گذاشتن روی جعبه ها

روی جعبه هایی که وسایل بسته بندی شده در آن قرار دارد حتما یک برچسب یا نوشته روی آنها قرار دهید تا زمان چیدن وسایل در مکان جدید دچار سردرگمی نشوید و وقت زیادی برای دنبال کردن وسایل تلف نکنید و به کارگران شرکت های باربری بسپارید که زمان تخلیه بار طبق برچسب هر وسیله را در کدام قسمت از منزل قرار دهند تا سریع تر چیده شوند.

کمک کردن به همدیگر

در یک خانواده سه یا چهار نفره مسلما فقط مادر خانه نمی تواند تک تک وسایل را تمیز و جمع آوری و بسته بندی کند و اصلا هم درست نیست که همه کارها بر عهده او گذاشته شود بنابراین هر کسی باید مسئولیت کار خود را بر عهده گیرد و وسایل خود را جمع و جور کند. مطمئن باشید که در امر اسباب کشی هرچه همکاری بیشتری با هم داشته باشید هم کارها زودتر به اتمام می رسد و هم اینکه لحظات بهتری را برای خود به وجود می آورید.

تیم باربری شهرستان امیدوار است که با بهره گیری از این نکات و با رعایت آنها در اسباب کشی هایتان بتوانید یک اسباب کشی ایمن , آسان و بی دردسر را پشت سر بگذارید و جهت همکاری با ما می توانید با شماره تماس 09127906652 در ارتباط باشید و از خدمات ویژه و 24 ساعته ما بهره مند شوید.

اصولی ترین روش های اسباب کشی کردن
اصولی ترین روش های اسباب کشی کردن