دوشنبه, 15 4 776 22:06

حمل و نقل کالای خطرناک در باربری

نوشته شده توسط
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

حمل و نقل کالای خطرناک در باربری شهرستان

سوال : کالای خطرناک چیست و به چه چیزی گفته میشود ؟

کالاهای خطرناک مواد یا محصولاتی هستند که هنگام جابجایی یا تخلیه و یا نگهداری آنها ممکن است انفجار , آتش سوزی , خرابی محصولات یا مواد , خرابی تجهیزات فنی , تشعشع و ... پیش آید .

به عبارتی دیگر کالاها و بارهای خطرناک به بارهایی گفته می شود که حتما باید برای حمل آنها شرایط خاصی از نظر بسته بندی و مقدار مجاز تعیین شده باشد و ارسال گردند . این کالاها  شامل نه گروه می باشند که عبارتند از :


1 . مواد منفجره
2 . گازهای قابل اشتعال
۳ . مایعات قابل اشتعال
4 . اجسام قابل اشتعال
۵ . مواد اکسیدکننده
6 . مواد مسری
۷.  اسیدها
۸ . مواد رادیواکتیو
۹ . مواد متفرقه دیگر مانند مغناطیس , باطری , محصولات پلیمری ,  یخ خشک .

انواع کالاهای خطرناک برای جابه جایی به شهرستان :

1 . مواد و یا محصولات منفجره

2 . گازهای مایع , متراکم شده و یا گازهای تحت فشار

3 . مواد جامدی که سریع مشتعل میشوند : موادی هستند که خود به خود به آتش سوزی تمایل دارند و در تماس با آب گازهای قابل اشتعال تولید میکند که این مورد خود نیز شامل زیر مجموعه هایی از قبیل (الف) مواد جامد سریع الاشتعال   (ب) مواد خود اشتعال   (ج) موادی که در واکنش با آب گازهای خود اشتعال متصاعد میکند.است.

4 . مواد سمی و عفونی : مواد و یا محصولاتی هستند که موجب مسمومیت و یا عفونت های مسری میگردد این مورد هم زیر مجموعه هایی از قبیل (مواد سمی)   (مواد عفونی)   (مواد رادیو اکتیو)   (سایر مواد و محصولات خطرناک) .

شرایط بسته بندی کالاهای خطرناک در باربری شهرستان :

شرکت های باربری و اتوبار موظف هستند که کلیه شرایط و مقررات بسته بندی کالاها و محصولات خطرناک را طبق قوانین ذکر شده رعایت کنند .

1 . بسته بندی باید به گونه ای باشد که در شرایط طبیعی و عادی حمل و نقل , مانع خروج محتویات به بیرون گردیده و آنچنان محکم باشد که در هنگام حمل شل نگردد و فشارهای معمولی را تحمل کند.

2 . چنانچه مواد خطرناک طبق مقررات با سایر بارها قرار است حمل شود باید حتما بسته بندی آنها جدا گانه و متمایز از هم باشد تا در هنگام خرابی , نشت و یا نابودی ظروف داخلی اتفاق و یا واکنش خطرناکی رخ ندهد.

3 . مواد محلول در آب هم باید در ظروفی که مقاوم در برابر آب هستند بسته بندی گردند.

خوب اینها مواردی بودند که شرکت های باربری قادر به جابجایی و حمل این گونه مواد نیز می باشد پس دیگر نگران این موضوعات نیستید که چگونه این بارها جابجا و حمل شوند چون شرکت های حمل و نقل و باربری به شهرستان این کار را نیز آسان کرده و با اطمینان خاطر هرچه بیشتر مواد و محصولات شما عزیزان را جابجا میکند .

کالای خطرناک
کالای خطرناک

اشتراک گزاری این مطلب

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn
بازدید 84 بار آخرین ویرایش در یکشنبه, 03 4 1397 22:20

آرین مطالب باربری تهران را دنبال کنید